Откажано и китењето на подводната новогодишна елка

Поради смртта на градоначалникот на Општина Охрид, д-р Јован Стојаноски, откажано е и традиционалното китење на подводната новогодишна елка, информираат од клубот за подводни дејности „Охрид“ и нуркачкиот центар „Амфора Градоначалникот Јован Стојаноски беше голем вљубеник на спортот, на градот Охрид и на Охридското Езеро, посебно залагајќи се з

Прочитај повеќе

Купете новогодишен украс, а не петарди!!!

Традиционално и оваа година волонтерите на Црвен крст Охрид од сите возрасти, изработија голем број новогодишни украси и сувенири кои во рамки на бројни хуманитарни продажни акции пред и за време на Новогодишните празници ќе бидат достапни на нашите сограѓани. Започнуваме на 22.12.2018 г. (сабота) на Градскиот плоштад Св.Климент Охридски каде од

Прочитај повеќе

Синоќешниот концерт градскиот хор Вокс Лихнидос го посвети на прерано починатиот градоначалник проф. д-р Јован Стојаноски

Градскиот мешан хор Вокс Лихнидос синоќа одржа концерт кој беше вистинксо уживање за публиката. Овој предновогодишен настан хорот му го посвети на прерано починатиот градоначалник на Општина Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, кој беше голем поддржувач на културно-уметничкиот живот во Охрид. Охридскиот хор е оформен во почетокот на 50-тите години

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива