Првиот снег за оваа сезона ја обеле Галичица

Ниските темератури, заладувањето кое веќе е очекувано овој период од годината, го донесоа првиот снег за оваа сезона. Утрово се забележува белината на Велестово и Галичица, слаба нежна покривка, која сепак е доволен показател дека зимата е на прагот.

Прочитај повеќе

Зимски температури на залезот на доцната есен

Денешното утро во Охрид беше студено со измерен 1°С, додека дневниот максимум го достигна 5-от степен од Целзиусовата скала.И ноќва ќе биде студено, исто како и викендов кој е пред нас, кога минималните температури се очекува да се спуштат еден степен под нулата а максималната температура да достигне 4°С, што ќе донесе облачно време со зголемен

Прочитај повеќе

Пробајте ја највкусната пастрмајлија во градот!

Сезоната на пастрмајлија започна, ваше е да ја посетите Пицерија Немо и да уживате во неповторливиот вкус по сосема ниска цена – за само 160, денари!И не само тоа! Грст попусти за сите посетители, посебно за организирање на роденденски забави!

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива