Утре (вторник) ќе се одбележи Денот на органодарителството во Македонија

Здружението на граѓани `Живот со предизвици` со поддршка кон кампањата за органодарителство на Здружението за бубрежно болни граѓани – НЕФРОН На 13 октомври 2018 година се одбележа 19-тиот Европски ден за донација и трансплантација на органи (EODD) во Кишињев, Република Молдавија и низ целиот континент.

Прочитај повеќе

Охриѓанецот Никола Буџакоски на свои 22 години во Минхен ќе усовршува роботски раце во операционите сали

Заборавете ги фразите „не знам“ и „не можам“. Тие не треба да постојат во вашиот речник. Оној што не знае, може да научи, а како ќе знаете дали можете ако не го дадете максимумот? Не плашете се од големи работи. Тој трнлив пат од бруцош до дипломиран инженер по електротехника и информациски технологии се исплати и вреди, ох и тоа како вреди!

Прочитај повеќе

Сончево и пријатно време и во деновиве кои следат

Невообичаено топлото време за овој период од годината, продолжува и оваа работна недела. Сончево, со ретки наоблачувања и максимални дневни температури до 19˚С во Охрид, прогнозираат метеоролозите и за де

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива