Утре (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Согласно Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07), 23-ти октомври – Денот на Македонската Револуционерна Борба е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Честит празник!

Прочитај повеќе

Во среда такси `Де Лукс` ќе вози за Сара

Во среда (24.10.2018), такси `Де Лукс` ќе вози хуманитарно.Сите собрани средства од возењата во среда ќе бидат донирани за лекување на нашата 15-годишна сограѓанка Сара Настеска. Тел

Прочитај повеќе

Од денес настапува есента со своето вистинско лице

Според метеоролозите денешниот температурен максимум во Охрид ќе биде 11˚С, со претежно облачно време и можност за слаби врнежи од дожд. Во текот на оваа работна недела ќе се задржи слично време со повисока, максимална температура од 16˚С во среда. Од четврток ќе има разведрување, а затоплување се очекува за време на викендот. Имајте успешна есенс

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива