Во понеделник извлекување на наградите од спортско-рекреативната хуманитарна акција `ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО`

Заблагодарувајќи се на сите оние кои што учествуваа, ја помогнаа и поддржаа овогодинешната хуманитарна и спортско-рекреативна акција „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“, Црвен крст Охрид информира дека извлекувањето на добитниците на преку 50 награди ќе се изврши на 29.10.2018 година во 20ч.

Прочитај повеќе

Октомвриски новитети во книжниот фонд на НУ Библиотека `Григор Прличев`- Охрид

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови: “Белиот кловн” – Дамир Милош “Момчето во пижами на риги” – Џон Бојн “Сештологија” – Ванчо Полазаревски “Сакам книга” – Александар Кујунџиски “Легендата за Марфи Компирката” – О

Прочитај повеќе

Бреинобреин генијалците од Охрид најдобри во Македонија

Охридските БРЕИНОБРЕИН ГЕНИЈАЛЦИ повторно најдобри во Македонија. Сите 57 учесници на VI-от Национален БРЕИНОБРЕИН натпревар што се одржа на 21 октомври (недела) во Скопје во конкуренција од 336 натпреварувачи од 19 центри во Македонија, се закитија со одличја, од кои 32 трофеи, 14 златни медаљи и 11 сребрени медаљи, со што уште еднаш се потврди д

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива